Bionox

Oligro Bionox, havadaki serbest azotu fikse ederek (13-15 kg/da), toprakta var olan ancak bitkilerin faydalanamadığı P, K, Fe, Mn, Zn ve Cu gibi makro ve mikro elementleri elverişli hale getirir.

Bitki tarafından kolaylıkla alınmasına yardımcı olur. Damla sulama yöntemleri ile doğrudan sıvı gübre uygulamasına imkan verir.

Bitkilerin tuzluluk stresine, su stresine ve kök hastalıklarına karşı koruyucu ve basılayıcı etki etmesi en önemli özelliğidir.

Tescil No: 11474
Teknoloji: Organik
Ambalaj: 0,5 – 3 – 5 Kg
pH: 7,17
EC: 0,15

Stok kodu: 11474 Kategoriler:

Açıklama

Oligro Bionox bitkilerin kök hastalıklarına karşı koruyucu organik gübre; bağ, sebzeler, meyveler ve tarla bitkileri için yetiştiriciliğin uygun safhasında;

  • Topraktan: 250 gr. dekara ayda 2 uygulama önerilir.

Hazırlanışı: 250 gr mikrobiyal gübre, 1 kg şeker katılmış 20 L suya veya organik kaynaklı bir sıvı gübre içine yavaşça karıştırılır. Bir gece dinlendirilir ve sabah erkenden damlama sulama tankına dökülerek uygulama yapılır.

Not: Verilen doz uygulama başına miktardır ve tavsiye niteliğindedir.

Ek bilgi

Toplam Canlı Organizma Sayısı:

1×10’9 kob/gr

Ek Bilgi(*):

Lactobacillus brevis, Lactobacillus reuteri, Lactobacillus casei, Bifidobacterium infantis, Bacillus subtilis, Bacillus lentus, Bifidobacterium longum bakteri türlerine ait suçları içerir.